Wymarzona sypialnia dla dzieci - jak urządzić i jak wybrać dodatki?

Skuteczny sposób na uspokojenie i ułożenie do snu maluszka, dla młodych rodziców jest jak kamień filozoficzny lub święty Graal. Podpowiemy Wam dziś, jak stworzyć odpowiedni nastrój do tego, aby dziecko smacznie zasnęło w swoim pokoju.

Jak urządzić pokój dziecięcy, który w ciągu dnia będzie pobudzał wyobraźnię i dodawał energii do zabawy, a wieczorem stanie się nastrojową sypialnią? Projektor dla dzieci to doskonały sposób, aby zamienić pokój dziecka w niezwykłe miejsce. Zmęczone niemowlęta płaczą – kiedy zgasimy główne oświetlenie, a nad główką maluszka rozbłysną gwiazdki z pewnością szybko się uspokoi. Przedszkolak po dniu pełnym wrażeń też łatwiej wyciszy obserwując piękne iluminacje.

Najważniejsze jest odpowiednie światło

Pokój dziecinny jest zarówno miejscem do zabawy, jak i sypialnią. Powinien być przytulny i bezpieczny. Ważnym elementem wystroju jest tutaj światło – to ono pomoże stworzyć odpowiedni nastrój o każdej porze dnia. Główne oświetlenie w pokoju dziecinnym powinno być jasne o ciepłej barwie. Dzieci powinny bawić się w dobrze oświetlonej przestrzeni. Wieczorem, gdy przychodzi pora zasypiania maluszek musi się wyciszyć i uspokoić. Dlatego w pokoju dziecięcym konieczne są dodatkowe źródła delikatnego światła.

Projektor dla dzieci z powodzeniem zastąpi nocną lampkę i będzie bardzo pomocny podczas uspokajania i usypiania malucha. Są to lamki, które emitują bardzo delikatne światło układające się w przepiękne wzory na ścianach lub suficie. Błyszczące nad łóżeczkiem iluminacje z pewnością przykują uwagę dziecka i pomogą mu się wyciszyć.

Do wyboru mamy kilka wzorów, które z łatwością dopasujesz do wystroju pokoju dziecięcego. Futurystyczna kula, która po włączeniu wyświetla mapę nieba to lampka, która będzie służyć Twojemu dziecku przez kilka dobrych lat. Spodoba się zarówno niemowlęciu, jak i kilkuletniemu miłośnikowi kosmosu. Kilka trybów do wyboru pozwala samodzielnie zaprogramować to, co i w jaki sposób będzie wyświetlane na ścianach i suficie. To miniaturowe obserwatorium astronomiczne z pewnością pokochają wszystkie dzieci.

uroczy projektor dla dzieci

Do pokoju niemowlęcia i młodszego dziecka polecamy projektor dla dzieci - chmurka, która poza tym, że świeci, również gra kołysanki. Piękne gwiazdki i do tego spokojna muzyka – to idealne warunki do zasypiania. Chmurka utrzymana jest w modnej stylistyce, będzie świetnym dodatkiem do przytulnego pokoju niemowlaka. To doskonały pomysł na praktyczny prezent z okazji narodzin dziecka.

muzyczny projektor dla dzieci

Projektory mogą mieć różne formy – świecić może również pluszak. Przeurocza owieczka lub miś z wbudowanym źródłem światła możesz położyć w nogach łóżeczka malucha. Taki projektor, który jest również przytulanką, sprawdzi się szczególnie, kiedy dziecko przebudzi się w nocy. Delikatne światło i przyjazna forma pomogą ukoić nocne lęki. Wybudzonemu w nocy kilkulatkowi oświetli drogę do łazienki lub sypialni rodziców.

projektor dla dzieci owieczka

Stwórz bajeczny klimat w dziecięcej sypialni

To, w jakim otoczeniu zasypia dziecko ma ogromne znaczenie dla jakości jego snu. Wybierajmy dodatki, tekstylia i lampki tak, aby wspomagały zdrowy sen naszego malucha. Ważne jest, aby maluch zasypiał spokojny i zrelaksowany, wówczas dłużej będzie spał i z pewnością nie wybudzi się z płaczem. Projektor to dodatek, który z pewnością pomoże Ci wprowadzić maluszka w błogi nastrój. Światło projektora jest na tyle delikatne, że może pozostać zaświecone przez całą noc. Na pewno będzie wspierać rodziców dzieciaków, które boją się ciemności.