Wypraw eleganckie przyjęcie urodzinowe w ogrodzie

Wreszcie nadszedł ten upragniony czas, kiedy możesz zrzucić ciężką, zimową kurtkę, odnaleźć okulary przeciwsłoneczne i rozkoszować się ciepłymi promieniami wiosennego słońca. Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to wręcz idealna pora na relaks w ogrodzie. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej. Zbliżają się Twoje urodziny? Fantastycznie! Zaskocz swoich przyjaciół, znajomych i rodzinę wyprawiając eleganckie przyjęcie w ogrodzie.

Grilla robią i lubią wszyscy. Warto czasem jednak wyjść nieco poza schemat i postawić na imprezę, która będzie przyjemną odmianą od standardowego, ogrodowego barbecue. Jak to zrobić? Czego potrzebujesz, by wyprawić w ogrodzie eleganckie przyjęcie, które na długo zapadnie w pamięć Twoim najbliższym?

przyjecie urodzinowe

Aranżacja otoczenia i dekoracje

Każdy, kto uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu powinien zawczasu zaopatrzyć się w praktyczne meble ogrodowe. Spędzanie czasu w ogrodzie na pewno odbywa się w przyjemniejszej atmosferze, kiedy możesz zasiąść z gośćmi do stołu, wspólnie coś przekąsić i porozmawiać. Nie musisz się przejmować, czy Twoje meble ogrodowe pochodzą z najnowszej i najmodniejszej kolekcji. Zupełnie nie o to w nich chodzi. Mają być przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli zechcesz jednak nadać im nieco bardziej wyszukanego, eleganckiego charakteru, wystarczy je przystroić. Ozdobne poduszki na krzesła lub pokrowce dodadzą im uroku i zadbają o wygodę Twoich gości. Stół przykryj lekkim obrusem. Jeśli przewidujesz, że może Was zastać wieczór, zdecyduj się na delikatne oświetlenie. Zainwestuj w lampiony ogrodowe lub świece. Zadbają one o niezwykły klimat, gdy już się ściemni.

przyjecie w ogrodzie

Zastawa stołowa i przekąski

Decydując się na nieco bardziej eleganckie przyjęcie, zrezygnuj z papierowych talerzy i plastikowych sztućców. Zostaw je raczej na grilla lub piknik w plenerze. Stosowna oprawa jest ważna, dlatego przygotuj odświętną zastawę stołową lub naczynia codziennego użytku. Dodadzą odpowiedniego nastroju. Nie zapomnij o serwetkach! Zrezygnuj jednak z tych zwykłych, papierowych. Zastąp je płóciennymi serwetkami, które z pewnością ładnie się zgrają z zastawą, którą przygotujesz.

stol ogrodowy

Układając menu postaw na dania, po które sam chętnie sięgasz w ciepłe dni. Wbrew pozorom wcale nie musisz wyprawiać wykwintnej kolacji. Prostota zawsze się sprawdza. Na przyjęciu w ogrodzie z pewnością powinny się pojawić nieskomplikowane przegryzki z wykorzystaniem owoców i warzyw. Lekkie sałatki, kanapki „na jeden kęs” to zawsze strzał w dziesiątkę. Ciasta i ciasteczka oraz babeczki będą nie tylko piękną ozdobą stołu. Upewnij się, że znajdują się w centrum uwagi wszystkich ucztujących. Elegancka patera dekoracyjna wyeksponuje przygotowane przez Ciebie słodkości i z pewnością przyciągnie uwagę Twoich gości. Deski z serami, kilkoma rodzajami wędlin udekorowane winogronem i orzechami również znajdą swoich amatorów, szczególnie jeśli uraczysz gości winem. Upewnij się, że taca, na której je ułożysz pasuje stylem do całej zastawy stołowej. Spójny styl zapewni przyjemne doznania estetyczne, które są niezwykle ważne, jeśli podejmujesz gości.

smakolyki